Ana sayfa Haberler

PTFE Koruyucu Kumaş Hızla Wuhan'ı Destekleyin: Güvenli, Dayanıklı Ve Nem Geçirgen

Sertifika
iyi kalite Dayanıklı Dış Mekan Kumaşı Solmaya satış için
iyi kalite Dayanıklı Dış Mekan Kumaşı Solmaya satış için
Müşteri yorumları
2/2 dimi pamuk hissi veren dış mekan kumaşı iyidir, kalite standartlarımıza uygundur. İletişim kurduğumuz kişi güzeldir.

—— Dheeraj Gupta

Kumaşların kalitesi testi geçti ve gelecekte de işbirliği yapmaya devam edeceğimize inanıyorum !!

—— Michelle

Uzun bir süre için bazı dış kumaşlar aramıştım. Ben de sizinle iletişime geçtim ve istediğim katyonik kumaşı aldım. Size dikkat edeceğim ve bir sonraki işbirliğimizi bekleyeceğim!

—— Dave

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
PTFE Koruyucu Kumaş Hızla Wuhan'ı Destekleyin: Güvenli, Dayanıklı Ve Nem Geçirgen
PTFE Koruyucu Kumaş Hızla Wuhan'ı Destekleyin: Güvenli, Dayanıklı Ve Nem Geçirgen
PTFE nedir?

Politetrafloroetilen (PTFE olarak kısaltılan politetrafloroetilen) genellikle "yapışmaz kaplama" veya "kolay temizlenebilir malzemeler" olarak adlandırılır. Bu malzeme asit ve alkali direnci, çeşitli organik çözücülere karşı direnç özelliklerine sahiptir ve tüm çözücülerde neredeyse çözünmezdir. Aynı zamanda politetrafloroetilen yüksek sıcaklık dayanımı özelliklerine sahiptir ve sürtünme katsayısı son derece düşüktür, bu nedenle bir yağlayıcı olarak kullanılabilir ve ayrıca su borularının iç tabakasının kolay temizlenmesi için ideal bir kaplama haline gelmiştir.

PTFE performansı: yüksek hidrofobiklik, yüksek ve düşük sıcaklık kapasitesi, hava koşullarına dayanıklılık, düşük sürtünme, yalıtım ve mükemmel yüksek kimyasal direnç ile. PTFE negatif 73 derece ila 204 derece aralığında, performansı hala yararlı bir seviyede tutulur, iyi termoelektrik yalıtım özelliklerine sahiptir ve sürtünme katsayısı çok düşüktür.

PTFE kompozit kumaş, sıradan kumaşların yüzeyinde özel bir işlemle birleştirilen su geçirmez, nem geçirmez, rüzgar geçirmez ve sıcak fonksiyonlara sahip fonksiyonel bir kumaştır.

PTFE kompozit kumaşın benzersiz özellikleri:

  • Su geçirmez performans:

Su direnci, kumaşın dışındaki suyun kumaşa nüfuz etmeyeceği ve içeriye girmeyeceği anlamına gelir. PTFE lamine kompozit kumaş, 80 lb / m2'lik bir basınç altında bile su geçirmezdir. Bu kumaş kıyafetleri giyerken, fırtınada ıslak bir yüzeyde dursa bile, insanlar ıslak hissetmezler. Bu kumaş giysinin böyle büyülü bir işleve sahip olmasının nedeni, esas olarak kumaş ana gövdesinin PTFE membranının gözenek boyutunun su damlacıklarının çapının 1 / 5000-1 / 20000 olması, bu nedenle en küçük yağmur damlaları bile geçememesidir. PTFE'nin yüzey enerjisi düşüktür ve su damlacıkları filme yayılamaz, bu da su damlacıklarının geçmesini önler.

  • Nem geçirgenliği:

PTFE filmin gözenekliliği% 80 kadar yüksektir ve ortalama gözenek boyutu 0.2 mikrometredir.

  • Rüzgar geçirmez performans:

PTFE filmin germe işlemi sırasında, düğümlerin çok sayıda mikrofibere bağlandığı mikro gözenekli bir yapı oluşur ve mikrofiberler arasında gözenekler oluşur ve gözenekler benzersiz bir ağ yapısı oluşturmak için birbirine nüfuz eder. Rüzgar doğrudan geçemez, bariyerle karşılaştığında yön değiştirir ve havanın nüfuzunu etkili bir şekilde önleyebilir, bu nedenle mükemmel rüzgar geçirmez performansa sahiptir.

  • Termal performans:

PTFE film, insan vücudundan tahliye edilen buharı mikro iklimin dışına zamanında aktarabilen, su buharının sıvı suya yoğunlaşmasını önleyebilen ve suyun ısı iletme olasılığını azaltabilen mükemmel nem geçirgenliğine sahiptir. Filmin yüzeyi çok sayıda mikro gözenek ile yoğun olmasına rağmen, rüzgar nüfuz edemez ve hava konveksiyonunu etkili bir şekilde önler. Testler, 25m / s'lik güçlü bir rüzgarda, PTFE kompozit kumaşın ısınma etkisinin geleneksel ceketlerden% 30-40 daha yüksek olduğunu göstermektedir.

  • Nükleer karşıtı biyokimyasal performans:

PTFE filmin gözenek çapı küçüktür (ortalama gözenek boyutu 0.2 mikro; m), bazı toksik gazların veya aerosollerin penetrasyonunu engelleyebilir ve düşük yüzey bazı toksik sıvıların nüfuz etmesini önleyebilir. Yüksek su buharı akışına sahip gözeneksiz malzeme, su buharının seçici penetrasyonunu gerçekleştirmek ve tam koruma amacına ulaşmak için filmin bir tarafında kaplanır. PTFE kompozit kumaş tarafından işlenen nükleer biyokimyasal koruyucu giysi, su geçirmez, nem geçirgenliği, rüzgar direnci, nükleer ve kimyasal koruma gibi çeşitli işlevlere sahiptir.

  • Performansı yeniden kullanın:

Giysi, 20 kez tekrarlanan dekontaminasyondan sonra ürünün orijinal genel performansını koruyabilir.

Güvenlik performansı: Kumaş yüksek mukavemete sahiptir ve giydikten sonra yüksek mukavemetli işlemden sonra yırtılmaz.

Kumaşlar yaygın olarak kullanılmaktadır:

Mikrop tehdidi ile çeşitli yerlerde kullanılabilir. SARS koruması, veba koruması, Ebola koruması ve influenza korumasında olgunlaştı.

Tıbbi koruyucu giysi kumaşındaki konumu:

Tıbbi koruyucu giysi, esas olarak tıbbi personelin giymesi için kullanılan, mikroorganizmaları etkili bir şekilde engelleyebilen, vücut sıvılarının nüfuzunu engelleyebilen ve iş giysilerinin hastalık bulaşmasını önleyen bir tür kimyasal koruyucu giysidir. Çin tarafından yayımlanan GB19082-2009 "Tıbbi Tek Kullanımlık Koruyucu Giysiler için Teknik Gereksinimler", tıbbi koruyucu giysilerin alev geciktirici, su seviyesi, şarj yoğunluğu, kopma uzaması ve Su direncinde olması gerektiğini ve diğer göstergeler.

Mevcut tüm elyaf kumaşlara bakıldığında, standart su geçirmez ve sıvı bariyer özelliklerine ulaşmak zordur. Bu nedenle, parçacık bariyeri performansını artırmak için kumaşı lamine etmek veya kaplama bitirmek kaçınılmazdır. Yüksek kaliteli tıbbi koruyucu giysiler, sağlık personelinin koruyucu güvenlik performansını büyük ölçüde artırabilir ve bazı yüksek derecede bulaşıcı bakteri ve virüslere karşı etkili bir koruyucu rol oynayarak hasarı en aza indirebilir.

Yabancı ülkeler tıbbi koruyucu kumaşlar ve giysiler hakkında daha sistematik araştırmalar yapmıştır. Şu anda, çoğu politetrafloroetilen (PTFE) malzeme kullanıyor ve farklı ihtiyaçlara göre karşılık gelen standartlar geliştirdi.

Çin'de, tıbbi koruyucu giysi kumaşları ve giysileri kabaca üç türe ayrılabilir: kaplama malzemeleri, PU | TPU membran kompozit malzemeler ve kullanılan malzemelerden PTFE mikro gözenekli membran kompozit malzemeler:

Kaplama malzemesi Çoğu yerli şirket kumaşı kaplamak ve bitirmek için ıslak veya kuru poliüretan, poliakrilat, poliviniliden florür kullanır ve daha sonra bu kumaşı koruyucu giysiler yapmak için kullanır.

2. PU, TPU film kompozit malzemeler. Bu kompozit malzeme, kaplama malzemelerine kıyasla nem geçirgenliği ve rahatlığında bazı iyileştirmelere sahiptir.

3.PTFE mikro gözenekli membran kompozit malzeme. Politetrafloroetilen mikro gözenekli film, zayıf dayanıklılık ve zayıf nem geçirgenliği gibi kaplama malzemesi, PU, ​​TPU film kompozit malzemenin iki eksikliğini etkili bir şekilde çözebilir. PTFE'nin dezavantajı yüksek maliyetidir.

Pub Zaman : 2020-02-06 21:42:59 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Suzhou Jingang Textile Co.,Ltd

İlgili kişi: Ms. Sara Shi

Tel: +86-15906251086

Faks: 86-512-6365-9503

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)