Ana sayfa Haberler

hakkında şirket haberleri Naylon kumaş nedir?

Sertifika
Çin Suzhou Jingang Textile Co.,Ltd Sertifikalar
Çin Suzhou Jingang Textile Co.,Ltd Sertifikalar
Müşteri yorumları
2/2 dimi pamuk hissi veren dış mekan kumaşı iyidir, kalite standartlarımıza uygundur. İletişim kurduğumuz kişi güzeldir.

—— Dheeraj Gupta

Kumaşların kalitesi testi geçti ve gelecekte de işbirliği yapmaya devam edeceğimize inanıyorum !!

—— Michelle

Uzun bir süre için bazı dış kumaşlar aramıştım. Ben de sizinle iletişime geçtim ve istediğim katyonik kumaşı aldım. Size dikkat edeceğim ve bir sonraki işbirliğimizi bekleyeceğim!

—— Dave

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Naylon kumaş nedir?
hakkında en son şirket haberleri Naylon kumaş nedir?

Nedir naylon kumaş

 

Poliamid kumaş olarak da bilinen naylon kumaş.Düzlük ve incelik, pürüzsüz ipek yüzey, yumuşak el hissi, hafif ve ince, güçlü ve aşınmaya dayanıklı, parlak renkli, yıkanması kolay ve çabuk kuruyan vb. özelliklere sahiptir. Esas olarak erkek ve bayan giyim kumaşları olarak kullanılır. .Kumaş örgüsü düz örgüdür ve ayrıca elmas ızgara, naylon altı taraflı ızgara, naylon Oxford ızgarada da dokunabilir.

 

Özellik

 

1. Naylon kumaş, naylon tekstil olarak da bilinen naylondan dokunmuştur.Yüzey ince ve pürüzsüzdür, doku serttir, elastikiyet ve mukavemet iyidir ve giyim ve üst düzey dekoratif ambalaj malzemeleri yapmak için kullanılır.Kaplama ve terbiye işleminden sonra kayak ceketi, yağmurluk, şemsiye vb. haline getirilebilir. Naylon kumaşın ince ve kalın olmak üzere iki çeşidi vardır.İnce tipin ağırlığı yaklaşık 40g/m2'dir ve çözgü ve atkı iplikleri genellikle tek bir 30 denye naylon iplik kullanır;kalın tip yaklaşık 80 g/m2 ağırlığındadır ve çözgü ve atkı iplikleri tek bir 70 denye naylon iplik kullanır.

 

2. Naylon kumaşın çözgü ve atkıyı bükmesine gerek yoktur.Naylon ipliğin çeşitli desenlerini ve kırışıklıklarını yuvarlamak için de kullanılabilir.Naylon kumaş üzerinde boyanmış veya baskılı gibi birçok farklı apre vardır, ayrıca perdahlanabilir veya kabartılabilir ve kaplanabilir.

 

3. Naylon kumaş, kumaş beyazlatma, kumaş boyama, kumaş baskı, kumaş perdahlama veya kumaş kabartma işleminden sonra düz ve yoğundur, yüzey pürüzsüzdür, el hissi yumuşak, ince ve sağlamdır, parlak renklidir, yıkanması kolay ve kuruması kolaydır.

 

Taşıma ve işleme

 

Naylon kumaşın ön işlemiyle ilgili birkaç önemli nokta: haşıl sökme işleminin formülasyonu olan PAC'nin çıkarılması ne kadar verimlidir;yağın ve diğer yabancı maddelerin uzaklaştırılması, haşıl sökme işleminde şelatlama maddesi seçimi;haşıl sökme verimi %95'in üzerinde ise Boyamanın düzgünlüğü ile ilgili büyük bir problem yoksa ancak su kalitesinde ağır metal iyonlarının bulunması da boyama kalitesini etkileyecektir.Bu sorunları çözmek için belirli bir şelatlama işlevine sahip asit düzenleyicilerin kullanılması ve artık hamur vb. varlığının önlenmesi önerilir. Sorun, boyama kalitesi garanti edilir!

 

Naylon kumaş ham ipek sonrası işlemenin birçok yolu vardır, bazıları rafine edilebilir, boyanabilir veya basılabilir;bazıları perdahlanabilir veya kabartılabilir;bazıları kaplanabilir.

 

Kimlik

 

Naylon kumaş yandığında yavaş yanarken erir.Yandığında duman veya biraz beyaz duman yoktur ve çok az alevi vardır ve mavidir.Kereviz kokusu var.Gri, bükülmesi ve kırılması kolay olmayan açık kahverengi bir yumrudur.

 

 

Polyester tafta, ipek kumaş, naylon ve taslon arasındaki fark

 

1. Hammaddelerden:

 

Polyester tafta, astar için kullanılan %100 polyesterdir;pongee ayrıca düşük dereceli ve birçok çeşidi olan %100 polyesterdir;naylon kumaş, naylondan yapılmış naylon kumaş dediğimiz şeydir;taslon ayrıca tam Naylon tekstil kumaşıdır.

 

2. Dokuma açısından:

 

Bire bir dokumaya ait olan polyester tafta ve naylon kumaşın dokuma yöntemi aynıdır.

 

Taslon'un dokuma yöntemi bir yukarı ve bir aşağı olmasına rağmen, çözgü yönü özellikle atkı yönünden en az iki kat daha kalındır.Pamuktaki taslon'a grogren denir.

 

Pongee dokuma yöntemi kabaca polyester tafta ile aynıdır.Bunu ayırt etmek kolay değildir, ancak aşağıdaki diğer yöntemlerden kolayca ayırt edilebilir.

 

3. Duygudan:

 

Polyester tafta, Naylon kumaşa daha benzer.Pongee'nin yumuşak bir eli var ve taslon'un çok büzücü bir eli var.

 

Karşılaştırmada naylon ve polyesteri ayırt etmek için kumaş yakma yöntemini kullanıyoruz.Naylon, Taslon ve Naylon kumaşa aittir;polyester, polyester tafta ve ipek kumaşa aittir;Söylemeye gerek yok, naylon ve taslon.Ancak polyester tafta ve sünger kumaş arasındaki fark, his açısından farklıdır.En önemli şey "bölünmek".Ama Pong Yafang öyle değil;kumaşı yırtmadığınız zaman kumaşın çözgü yönü boyunca çekebilirsiniz.Biraz güçle polyester tafta "bölünür", ancak Pong Yafang olmaz.

Pub Zaman : 2021-08-23 15:24:03 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Suzhou Jingang Textile Co.,Ltd

İlgili kişi: Ms. Sara Shi

Tel: +86-15906251086

Faks: 86-512-6365-9503

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)